26.12.2012Ako nenaletieť realitným maklérom
22.11.2014Obchádzanie realitných kancelárií.
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Obchádzanie realitných kancelárií, podvádzanie a zavádzanie.

Obchádzanie realitných kancelárií, podvádzanie, zavádzanie a nečestné jednanie a konanie sa vo všeobecnosti moc nevypláca. Už len keď si zoberieme starú ľudovú múdrosť "Božie mlyny melú pomaly ale isto". Rôzne realitné kancelárie majú rôzne postupy pri predaji a prenájme nehnuteľností. Klientom sú predstavované zmluvy rôzneho druhu, náberové dokumenty a obhliadkové dokumenty a mnoho iného - ktoré je potrebné podpísať, či už predávajúcimi, kupujúcimi alebo oboma stranami. Toho všetkého sa však netreba vôbec obávať. Je to pre bezpečnosť všetkých zúčastnených strán, predávajúci - kupujúci  - realitná kancelária. Lebo jedine vtedy ak budú všetky strany spokojné, môžeme postupovať ďalej, môžeme sa na seba pri náhodnom stretnutí usmiať, pozdraviť a porozprávať sa, môžeme odporučiť tento servis ďalej, môžeme týmto konkrétnym ľuďom veriť a spolupracovať s nimi pri ďalších projektoch, či už sa týkajú realít alebo vášho biznisu, jedine v tomto prípade môžeme vytvárať nové seriózne vzťahy, či už súkromného charaktru, pracovné alebo vzťahy patriace do kolónky "mám dobrého známeho makléra, ktorému môžem veriť a on môže veriť mne". :-)

A týmto všetkým som chcela povedať iba jedno: niekto, kto zavádza, podvádza a obchádza si sám značne škodí a ubližuje. Nehľadiac na "božie mlyny :-)", človek alebo spoločnosť, ktorá koná nečestne si sama píli pod sebou konár. Má obavy stretávať sa s ľuďmi ( komu som čo zlé spravil ? ), veľa ľudí mu nedôveruje a teda je zložité obchodovať s takýmto profilom a nakoniec sa môže dostať do bodu kedy mu nikto neverí a nedôveruje: "Lebo zlé chýry sa šíria rýchlejšie ako dobré".

A odstavec postrehov na záver: Je potrebné si dôkladne prečítať všetky dokumenty, ktoré podpisujeme - aj to drobné písmo, ktoré skoro nevidíme. Je viac než dobré a vysoko odporúčané mať makléra alebo realitnú kanceláriu, s ktorou viete, že boli vaši známi / susedia / príbuzní spokojní a môžete tomu človeku veriť. No najdôležitejšie je správať sa čestne, či už pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti, pri riešeni vašich osobných vzťahov, pri vzťahoch s okolím, pri vašich pracovno / obchodných vzťahoch a v živote všeobecne, a to pretože

                                                       "LOŽ  MÁ  KRÁTKE  NOHY"

                                           a pri realitnom obchode to platí dvojnásobne :-)

                                      

Novinky a aktuality
Tešíme sa na Vašu návštevu "Tešíme sa na Vašu návštevu v našej...
Kancelária ACT Reality, Dobšinského 16, Prievidza 971 01 Office ACT Reality, Dobšinského 16, Prievidza 971 01
Ako nenaletieť realitným maklérom Ako nenaletieť realitným maklérom Kúpa bytu je investícia,...
Obchádzanie realitných kancelárií Obchádzanie realitných kancelárií, podvádzanie a...
Daň z nehnuteľnosti - Prievidza Daň z nehnuteľnosti - Prievidza.   Pri kúpe nehnuteľnosti je...