26.12.2012Ako nenaletieť realitným maklérom
22.11.2014Obchádzanie realitných kancelárií.
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Obchádzanie realitných kancelárií, podvádzanie a zavádzanie.

Obchádzanie realitných kancelárií, podvádzanie, zavádzanie a nečestné jednanie a konanie sa vo všeobecnosti moc nevypláca. Už len keď si zoberieme starú ľudovú múdrosť "Božie mlyny melú pomaly ale isto". Rôzne realitné kancelárie majú rôzne postupy pri predaji a prenájme nehnuteľností. Klientom sú predstavované zmluvy rôzneho druhu, náberové dokumenty a obhliadkové dokumenty a mnoho iného - ktoré je potrebné podpísať, či už predávajúcimi, kupujúcimi alebo oboma stranami. Toho všetkého sa však netreba vôbec obávať. Je to pre bezpečnosť všetkých zúčastnených strán, predávajúci - kupujúci  - realitná kancelária. Lebo jedine vtedy ak budú všetky strany spokojné, môžeme postupovať ďalej, môžeme sa na seba pri náhodnom stretnutí usmiať, pozdraviť a porozprávať sa, môžeme odporučiť tento servis ďalej, môžeme týmto konkrétnym ľuďom veriť a spolupracovať s nimi pri ďalších projektoch, či už sa týkajú realít alebo vášho biznisu, jedine v tomto prípade môžeme vytvárať nové seriózne vzťahy, či už súkromného charaktru, pracovné alebo vzťahy patriace do kolónky "mám dobrého známeho makléra, ktorému môžem veriť a on môže veriť mne". :-)

A týmto všetkým som chcela povedať iba jedno: niekto, kto zavádza, podvádza a obchádza si sám značne škodí a ubližuje. Nehľadiac na "božie mlyny :-)", človek alebo spoločnosť, ktorá koná nečestne si sama píli pod sebou konár. Má obavy stretávať sa s ľuďmi ( komu som čo zlé spravil ? ), veľa ľudí mu nedôveruje a teda je zložité obchodovať s takýmto profilom a nakoniec sa môže dostať do bodu kedy mu nikto neverí a nedôveruje: "Lebo zlé chýry sa šíria rýchlejšie ako dobré".

A odstavec postrehov na záver: Je potrebné si dôkladne prečítať všetky dokumenty, ktoré podpisujeme - aj to drobné písmo, ktoré skoro nevidíme. Je viac než dobré a vysoko odporúčané mať makléra alebo realitnú kanceláriu, s ktorou viete, že boli vaši známi / susedia / príbuzní spokojní a môžete tomu človeku veriť. No najdôležitejšie je správať sa čestne, či už pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti, pri riešeni vašich osobných vzťahov, pri vzťahoch s okolím, pri vašich pracovno / obchodných vzťahoch a v živote všeobecne, a to pretože

                                                       "LOŽ  MÁ  KRÁTKE  NOHY"

                                           a pri realitnom obchode to platí dvojnásobne :-)